انجام پروژه Aspen Hysys ( اسپن هایسیس )

اسپن هایسیس چیست؟

نرم افزار HYSYS ( هایسیس ) یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای شبیه سازی در رشته های مهندسی به شمار می آید که بیشتر در رشته های مهندسی شیمی و پتروشیمی کاربرد دارد اما در رشته ای همچون مکانیک نیز می تواند کاربرد داشته باشد. تقریباً تمامی شرکت های پتروشیمی و وابسته به آن ها در ایران از این نرم افزار و همچنین Aspen برای انجام پروژه های خود استفاده می کنند. توصیه می شود تمامی دانشجویان رشته مهندسی شیمی این دو نرم افزار را بطور کامل فرا گیرند. نرم افزار Aspen نیز در شماره های بعدی بررسی خواهد شد که نرم افزاری تا حدودی قدرتمندتر از HYSYS می باشد. برای اینکه درک کنیم چرا نرم افزار HYSYS یکی از قدرتمند ترین ابزار و نرم افزارهای شبیه سازی در رشته های مهندسی است کافی است فقط نگاهی به بنیان قوی ترمودینامیکی این نرم افزار بیاندازیم. طراحی منعطف به همراه دقت بالای نرم افزار و قدرتمندی آن که ناشی از بسته های خواص مربوط به مواد مختلف می باشد، سبب شده است تا این نرم افزار مدل سازی های خیلی واقعی را ارائه دهد.
در این نرم افزار نه تنها می توانید از بسته ها و پکیج های خصوصیت های مواد در داخل نرم افزار استفاده کنید بلکه می توانید با استفاده از ActiveX از پکیج های خصوصیت های مواد که در خارج از نرم افزار قرار دارند نیز بهره ببرید. همچنین می توانید پکیج هایی را از خصوصیت های مواد را در محیط نرم افزار ایجاد کنید و سپس از آن استفاده کنید. پکیج های خصوصیت های مواد سبب می شوند تا بتوانیم پیش بینی دقیقی از خواص فیزیکی، ترمودینامیکی و دیگر خواص مواد هیدروکربنی، غیر هیدروکربنی، پتروشیمی و سیال های شیمیایی داشته باشیم. گروه توسعه ترمودینامیکی در نرم افزار تمامی منابع معتبر در زمینه بسته های شامل خواص مواد را بررسی می کنند و درنتیجه کاربر کتابخانه بسیار کاملی را از مواد و خواص مربوط به آن در داخل نرم افزار در اختیار دارد که می تواند برای شبیه سازی مواد مورد استفاده قرار دهد. همچنین اگر برای ماده ای بسته ای شامل خواص آن وجود نداشته باشد، روش هایی جهت تخمین خواص مواد وجود دارد که می توان خواص فرضی را برای یک ماده ایجاد کرد.
این نرم افزار یک پکیج رگرسیون بسیار قدرتمند دارد که می توانید از خواص موجود برای یک ماده در داخل نرم افزار به عنوان ورودی برای آن استفاده کنید و یا اینکه از داده های خود استفاده کنید. با استفاده از این رگرسیون شما می توانید نتایج رگرسیون برای خواص ترموفیزیکی که بسیار نزدیک به نمونه شما می باشد را در اختیار داشته باشید.
نرم افزار HYSYS تکنولوژی جدیدی را به نام COMThermo وارد نرم افزار کرده است که یک چارچوب محاسبه و برآورد پیشرفته ترمودینامیکی می باشد که بر مبنای تکنولوژی Microsoft COM است. در این چارچوب می توانید ماژول های محاسبه و برآورد ترمودینامیکی را بطور مستقل توسعه دهید و همچنین شامل تعداد زیادی پایگاه داده، روش های تبخیر سریع و برآورد خصوصیت های مواد می باشد. بعلاوه امکانات کنترلی دیگری نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. این تکنولوژی در نسخه بعدی HYSYS جایگزین موتور ترمودینامیکی قدیمی HYSYS می شود. با استفاده از این نرم افزار می توانید فرآیندهای مختلف در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را مدل سازی کنید که از این جمله می توان به شیرین سازی در صنایع نفتی اشاره کرد. خواص مواد مختلف شیمیایی و پتروشیمی و … در کتابخانه های نرم افزار به صورت بسته ها و پکیج ها در دسترس است که می تواند ما را در این امر یاری کند. بعلاوه در نرم افزار HSYSYS می توان تمامی دستگاه هایی را که در انجام یک فرآیند مورد نیاز است، به صورت تک تک و جداگانه طراحی نمود و سپس آن را شبیه سازی کرد. برای مثال می توان برج تقطیر را طراحی کرد و شرایط و ورودی ها و خروجی های آن را مشخص نمود و سپس این برج تقطیر را شبیه سازی نمود. با انجام این کار برای تک تک دستگاه های مورد نیاز برای انجام فرآیند، می توان خط تولید را در کارخانه برای انجام فرآیند، طراحی و شبیه سازی کرد و با اجرا کردن شبیه سازی می توان مشاهده و بررسی کرد که آیا طرح درست اجرا می شود یا خیر و مشکلات طرح را برطرف ساخت. اگر قسمتی از طرح مشکل داشته باشد با اجرای شبیه سازی می توان بخشی از دستگاهی که ایراد دارد را شناسایی کرد و سپس مجدداً آن را اصلاح نمود. به علاوه در نرم افزار HYSYS می توان در مورد پارامترهای مختلف فرآیند بهینه سازی نیز انجام داد.

توانایی ها:

طراحی سریع و قابل تغییر آیا می توانید به سرعت مفیدترین و قابل اعتمادترین طراحی را تعیین کنید؟ HYSYS.Process به گونه ای برنامه ریزی شده است که صحت و سرعت شبیه سازی را با سادگی کار شبیه سازی تلفیق می کند. برای طراحی های جدید، HYSYS.Process قادر است به سرعت مدل ها را برای ارزیابی گزینه های متعدد بوجود آورد. پس از گزینش چند طرح برتر، می توان مدل هایی بسیار واقع بینانه بر مبنای آنها ایجاد کرد که تجهیزات اضافی و جزئیات فرآیند نیز در آنها در نظر گرفته شده باشد. با HYSYS.Process می توان عملیات مجتمع را به سرعت بهبود بخشید و نیز از درستی کارکرد دستگاه ها اطمینان حاصل کرد. برای مثال در تشخیص نقص دستگاه ها مانند میزان جرم گرفتگی مبدلها و پدیده طغیان در برج های تقطیر می توان از آن استفاده کرد.
ترمودینامیک جامع
مجموعه ای معتبر و جامع از خواص مواد خالص در HYSYS.Process قرار داده شده است. در این نرم افزار معادلات حالات مختلف، معادلات ضرایب اکتیویته و داده های کتابخانه ای لازم برای مدل سازی سیستم بخار، فرآیندهای هیدروکربنی و سیستم های شیمیایی بسیار غیرایده آل نیز وجود دارد. HYSYS.Process روش های ترمودینامیکی مخصوصی برای سیستم های غیر ایده آل در فشار زیاد دارد و بیش از ۱۵۰۰۰ ضریب تاثیر متقابل دوتایی را در خود جای داده است.
یک کتابخانه جامع ترکیبات خالص در HYSYS.Process وجود دارد که قابلیت افزودن ترکیبات اختصاصی با استفاده از داده های شخصی و یا تهیه ترکیباتی با استفاده از گروه های UNIFAC را دارد. همچنین ترکیبات نفتی را با استفاده از داده های تقطیر ASTM استاندارد می توان به وجود آورد.
محیط محاوره ای کامل
برخلاف بسیاری از شبیه سازهای موجود، محیط HYSYS.Process کاملا محاوره ای است. حتی اگر اطلاعات و داده های اولیه ناقص باشند، تا حد ممکن در تمامی نمودار جریان پخش می شوند. علاوه بر این، محاسبات واحدها از اول به آخر یا بالعکس نیز انجام می شود. این کار باعث حذف محاسبات تکراری شده و لزوم تخمین در بسیاری از نمودار جریان ها را از بین می برد. توانایی انجام محاسبات سودمندی نظیر شرایط تشکیل هیدرات، خواص نفتی و محاسبات اندازه یابی دستگاه ها (sizing) بخشی از محیط محاوره ای را تشکیل می دهد.

عملیات واحد جامع
در HYSYS.Process عملیات واحد متعدد و گوناگونی مانند انواع مبدلهای حرارتی، تجهیزات دوار مانند پمپ و کمپرسور، جدا کننده ها، برج های تقطیر، راکتورها، عملیات جداسازی جامدات و عملیات منطقی موجود است. به علاوه عملیات واحد خاص را نیز می توان از طریق برنامه نویسی به این نرم افزار اضافه کرد.
واکنشهای شیمیایی یک بار نوشته شده و در طول برنامه در هر جا که مورد نیاز باشند مورد استفاده قرار می گیرند. واکنشهای تکی یا گروهی را می توان در انواع عملیات واحد، نظیر برج های تقطیر به کار گرفت. برجهای تقطیر می توانند دو فازی یا سه فازی و یا همراه با واکنش شیمیایی باشند. با یک اشاره Mouse می توان ضابطه های عملکرد برج را فعال یا غیرفعال کرد. این ضابطه ها به متغیرهای خاصی وابستگی ندارند. همچنین این امکان در HYSYS.Process وجود دارد که یک برج تقطیر پیچیده را در یک نمودار جریان فرعی، به صورت جداگانه حل کرده و سپس محاسبات را در نمودار جریان اصلی ادامه داد.
سازگار با فن آوری اتوماسیون OLE

بهره مندی نرم افزار از فن آوری اتوماسیون OLE در برگیرنده مزایای زیر برای کاربر است :
• به راحتی می توان نتایج محاسبات را به نرم افزارهای عمومی نظیر Excel و Word منتقل کرد.
• بدون نیاز به دانستن متن برنامه (Source Code) به آسانی می توان واحدهایی (نظیر مدلهای خاص رآکتور) را به برنامه اضافه نمود.
• اتصال با سایر برنامه های کاربردی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها. اطلاعات را هم می توان به صورت دستی و هم از طریق ارتباط با سایر برنامه های کاربردی پردازش کرد.

امکانات دیگر
به جای صفحات جدا از هم و فایل های متعدد ورودی، در HYSYS.Process یک فایل تمام داده های ترمودینامیکی متغیرهای مشخص و نتایج محاسبه را در خود ذخیره می کند. PFD را می توان با فرمت DXF برای استفاده در سایر برنامه ها تهیه کرد. مسیرها و محل های گوناگون و متنوع برای وارد کردن داده ها و مشاهده نتایج محاسبات، امکانات ترسیمی گسترده برای تجسم بهتر نتایج، امکان دست ورزی در اطلاعات کتابخانه ای برنامه، امکان اجرای برنامه در حالت های مختلف و ذخیره سازی نتایج تمام حالت ها، بهینه ساز متغیرهای عملیاتی، صفحه گسترده نظیر Excel ، پیش بینی خصوصیات ترموفیزیکی مواد خالص و مخلوط ها به صورت تابعی از فشار و دما و بسیاری ظرایف دیگر از جمله امکانات جانبی این نرم افزار به شمار می آیند.

انجام پروژه های Hysys مربوط به پالایشگاه نفت:
واحد تقطیر اتمسفریک و خلا نفت خام
گوگرد زدایی از برش های مختلف نفتی
نمک زدایی از نفت
آیزوماکس و ایزومریزاسیون (تولید بنزین اکتان بالا)
رفرمینگ نفتا
واحد های کراکینگ کاتایستی و حرارتی
واحد کاهش گرانروی نفت و….
CDU-VDU-HDS-Desalting-Hydrotreater-Reforming-Isomerizaion-Hydrocracking

انجام پروژه های Hysys مربوط به پالایشگاه گاز:
واحد شیرین سازی گاز اسیدی
واحد نم زدایی
واحد باز یافت گوگرد (فرآیند کلاوس)
واحد لخته گیری و جمع آوری میعانات
واحد تولید ال پی جی
واحد تولید گاز مایع و فشرده و….
Slug Catcher – Gas Sweetening(Amine process)- Dehydration(Glycol)- SRU- LPG Recovery –NGL – LNG ,…

انجام پروژه های Hysys مربوط به مجتمع های پتروشیمی:
واحد تولید اولفین
واحد جداسازی آروماتیک ها
واحد تولید پلی اتیلن سبک و سنگین
واحد تولید کلر آلکالی
واحد تولید BTX
واحد هیدروژناسیون بنزین
تولید انواع گلایکول ها
واحد تولید اتانول آمین و…

سایر پروژه های شبیه سازی با Hysys
شبیه سازی خطوط انتقال نفت و گاز
شبیه سازی استگاه افزایش و کاهش فشار
واحد بازیابی روغن مستعمل به کمک حلال
واحد تولید اسید فسفریک از خاک فسفات
واحد تولید اسید سولفوریک
شبیه سازی انواع سیکل های سرما ساز (Refrigerant)
واحد تولید بیودیزل از زباله های گیاهی
واحد تولید گاز سنتز
گروه 360 پروژه آمادگی کامل جهت انجام پروژه هایسیس به صورت تخصصی و با توجه به اطلاعات، زمان و میزان هزینه مد نظر شما را دارد. تنها کافیست درخواست انجام پروژه هایسیس خود را از طریق بخش ثبت سفارش ما ارسال نمایید. در 360 پروژه انجام پروژه هایسیس توسط کارشناسان مجرب به صورت رقابتی انجام می پذیرد و این امر انتخاب بهترین مجری و برخورداری از مناسب ترین قیمت را تضمین می نماید.
کارشناسان تیم انجام پروژه هایسیس 360 پروژه پس از بررسی پروژه، اقدام به ارائه پیشنهاد فنی و مالی با توجه به خواسته های شما می نمایند. لذا خواهشمند است اطلاعات پروژه خود را با توضیحات کامل در بخش ثبت سفارش بیان نمایید. همچنین می توانید در صورت فوری بودن سفارش با آی دی تلگرام مندرج در سایت در ارتباط باشید.
مراحل سفارش پروژه

مرحله اول - ثبت سفارش

به منظور سفارش پروژه کافیست فرم سفارش پروژه را به طور کامل و دقیق تکمیل نمایید. تمامی موارد لازم را در توضیحات ذکر کنید چرا که پروژه شما طبق مواردی که درخواست کرده اید انجام خواهد شد.

مرحله دوم - واریز پیش پرداخت

پس از بررسی کامل اطلاعات سفارش و برآورد هزینه انجام پروژه، مبلغ پیش پرداخت و اطلاعات واریز از طریق ایمیل / تلگرام به شما اطلاع داده خواهد شد. پس از واریز پیش پرداخت ، تیم انجام پروژه آغاز به کار خواهند کرد.

مرحله سوم - انجام پروژه

انجام پروژه توسط تیم و ارائه گزارش از روند پیشبرد پروژه (در پروژه های با زمان طولانی) و دریافت توضیحات بیشتر جهت تسریع و بهبود در مراحل پروژه.

مرحله چهارم - تحویل پروژه

پس از تکمیل پروژه گزارش نهایی و تصاویری از پروژه برای شما ارسال خواهد شد و پس از واریز باقیمانده هزینه، فایل پروژه ارسال خواهد شد.

مرحله پنجم - پشتیبانی پروژه

پس از تحویل پروژه به مدت پنج روز (120 ساعت) زمان برای پشتیبانی پروژه در نظر گرفته شده است. در صورت نیاز به اصلاح و تغییرات، تیم ما به صورت رایگان اصلاحات را انجام خواهند داد. در صورت نیاز می توانید درخواست زمان پشتیبانی بیشتر در هنگام سفارش پروژه دهید.

تعرفه و زمان انجام پروژه
به دلیل اختصاصی بودن پروژه ها، هزینه انجام پروژه متغیر می باشد و بایستی توسط کارشناسان بررسی و قیمت گذاری شود. همچنین با توجه به مناقصه ای بودن پروژه ها، ما پایین ترین پیشنهاد قیمت را با در نظرگیری تخصص کارشناسانمان به شما ارجاع خواهیم داد تا با کمترین هزینه، بالاترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم.
به منظور راحتی و اطمینان مشتریان، 50% از مبلغ پروژه به عنوان پیش پرداخت توسط مشتری واریز می گردد. این مبلغ تا زمان اتمام و پشتیبانی پروژه نزد سایت محفوظ می ماند و پس از تحویل کامل پروژه، به کارشناسان ارجاع داده می شود. پس از اتمام پروژه (در صورت نیاز) گزارش و تصاویر مرتبط با پروژه به مشتری ارسال خواهد شد تا برای تسویه حساب و دریافت کامل پروژه اقدام نمایند.

زمان انجام پروژه ها به صورت توافقی می باشد. لازم به ذکر است که درخواست زمان کمتر در هنگام سفارش موجب افزایش هزینه انجام پروژه خواهد گردید.
سرعت در اجرای پروژه ها یکی از اولویت های اصلی ما است زیرا که ما از اهمیت زمان برای مشتریانمان کاملا آگاهیم. سایت 360 پروژه تضمین می نماید که در صورت تاخیر در تحویل پروژه چنانچه قصور از طرف مجریان سایت باشد، جریمه ی دیرکرد به حساب مشتری واریز گردد.
اطمینان از کیفیت پروژه
ما تلاش کرده ایم برترین متخصصان را دور هم گرد آوریم. پروژه شما توسط کارشناسان مجرب و فارغ التحصیلان برترین دانشگاه های کشور انجام می پذیرد.
همچنین 5 روز (120 ساعت) زمان برای پشتیبانی پروژه در نظر گرفته خواهد شد تا در صورت وجود هر گونه مشکل و یا نواقص، به طور رایگان توسط کارشناسان بر طرف گردد.
سفارش پروژه